Hrozí vám rakovina? - vyšetření predispozic k nádorovým onemocněním

Pokud se ve vaší rodině opakovaně vyskytuje nádorové onemocnění, nabízíme Vám komplexní analýzu genů odpovědných za vznik nádorů. Tento balíček vyšetření odhalí, zda máte dědičnou predispozici k nádorovým onemocněním. Vyšetření spočívá v analýze genů predisponujících k nádorům prsu, vaječníku, střeva, ale i řady dalších velmi vzácných nádorů nebo nádorových syndromů. Celkem je analyzováno 70 různých genů ze vzorku krve.  

27 500 Kč
Hrozí vám rakovina? - vyšetření predispozic k nádorovým onemocněním
genetika komplexni vysetreni nadorovych predispozic
Pouze PRAHA / NOVÝ JIČÍN

TYP VZORKU: KREV

 

Popis vyšetření:

Jedná se o vyšetření genů predisponujících k nádorům prsu, vaječníku, střeva, ale i řady dalších velmi vzácných nádorů nebo nádorových syndromů. Vzácněji může být vrozená dispozice ke střevním nádorům způsobena i dalšími geny (APC, ATM, BMPR1A, CHEK2, EPCAM, MUTYH, POLD1, POLE, PTEN, SMAD4, STK11, TP53).

Všechny analyzované geny: APC, ATM, BAP1, BARD1, BLM, BMPR1A, BRCA1, BRCA2, BRIP1, CDH1, CDK4, CDKN2A, CHEK2, CYLD, DICER1, EPCAM, EXO1, FANCA, FANCB, FANCC, FANCD2, FANCE, FANCF, FANCG, FANCI, FANCL, FANCM, FH, FLCN, MEN1, MET, MLH1, MLH3, MSH2, MSH6, MUTYH, NBN, NF1, NF2, PALB2, PMS2, POLD1, POLE, PRKAR1A, PTCH1, PTEN, RAD51, RAD51C, RAD51D, RB1, RECQL, RECQL4, RET, SBDS, SDHAF2, SDHB, SDHC, SDHD, SMAD4, SMARCA4, SMARCB1, STK11, SUFU, TMEM127, TP53, TSC1, TSC2, VHL, WRN, WT1.

 

Pro koho je vyšetření určeno:

Pokud se ve vaší rodině opakovaně vyskytuje nádorové onemocnění prsu, vaječníku, střeva a jiných nádorů. Nabízíme kompletní genetickou analýzu genů pro vznik vybraných nádorů (celkem 70 genů) a genetickou konzultaci se zjištěním rodinné zátěže a navazujícím preventivním programem.

 

Konzultace před vyšetřením:

Vyšetření může být provedeno pouze po předchozí konzultaci s klinickým genetikem, který s vámi analyzuje rodokmen a předá vám po ukončení testu výsledek.

 

Jak vyšetření probíhá:

Konzultace s lékařem, kde bude rozkreslen Váš rodokmen.

K vyšetření potřebujeme malý vzorek vaší krve a váš informovaný souhlas. Odběr se provádí z loketní žíly do odběrové zkumavky s protisrážlivým činidlem (K3EDTA). Před odběrem nekonzumujte alkohol a tučná jídla.

Po ukončení laboratorního testování Vám bude sdělen výsledek v ordinaci klinického genetika.

 

Interpretace vyšetření:

Osoby s pozitivním výsledkem vyšetření genů jsou zařazeny do preventivního onkologického programu. U zdravých příbuzných těchto osob by mělo být zjištěno, zda nejsou nosiči stejné změny DNA. Pokud ano, jsou po genetické konzultaci také zařazeni do stejného preventivního programu.

Limity vyšetření: negativní výsledek nevylučuje možnost výskytu patogenní sekvenční změny v jiných genech asociovaných s onemocněním.

 

Doplňující informace:

V rámci preventivního onkologického programu je vhodné pravidelné sledování vybraných tumorových markerů.

 

Vyšetření bude realizováno v Ambulanci klinické genetiky Praha nebo Nový Jičín

NOVÝ JIČÍN: Revoluční 2214/35, 741 01 Nový Jičín

PRAHA: Chlumčanského 497/5, 180 00 Praha 8-Libeň

 

 

Máte zájem o vyšetření? Proveďte objednávku a my se Vám ozveme.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení