Balíček Sportovec

Pravidelně sportujete? Tento speciálně sestavený balíček testů je určen rekreačním i profesionálním sportovcům, u kterých prozkoumá zdravotní stav. 

560 Kč –12 % 490 Kč
Balíček Sportovec
Sportovec kolaz
560 Kč –12 %

 

Pro koho je vyšetření určeno

Profesionální i rekreační sportovci musí svému zdravotnímu stavu věnovat velkou pozornost. Zdravotní stav má totiž přímý vliv na jejich sportovní výkon. 

Laboratorní vyšetření poskytuje informaci, zda jsou klíčové metabolické parametry v očekávaných mezích a poskytuje tak vodítko k případné nápravě stavu. 

 

 

 

S kým mohu výsledek konzultovat

Doporučujeme výsledky, případně i samotné vyšetření, konzultovat se svým ošetřujícím lékařem.   

 

 

 

 

 

 

Jak obdržím výsledek testu

Na Váš e-mail uvedený při objednávce, obdržíte zaheslovaný soubor. Případně pokud byste si přáli výsledek zaslat na jinou adresu zmiňte tuto skutečnost před odběrem dané sestřičce.

Heslo k odemčení souboru obdržíte na Váš mobilní telefon.

 

 

 

 

Průběh vyšetření a typy vzorku

ranní moč, krev

K vyšetření potřebujeme malý vzorek vaší ranní krve. Odběr se provádí z loketní žíly. Před odběrem nekonzumujte alkohol a tučná jídla. Ráno před odběrem nekuřte, vypijte dostatečné množství vody (1/4 litru vody nebo neslazeného čaje).

Dále pro vyšetření potřebujeme vzorek vaší ranní moči. Odběrovou zkumavku lze vyzvednout na odběrovém místě předem.

 

 

Seznam vyšetření v balíčku

Krevní obraz s diferenciálním rozpočtem leukocytů

Vyšetření probíhá podobně jako klasické vyšetření krevního obrazu, navíc je zde ale proveden diferenciální rozpočet bílých krvinek. Diferenciální rozpočet poskytuje informace o množství a typu bílých krvinek v krvi.

Glukóza

Nejdůležitější sacharid periferní krve. Její přeměna je hlavním zdrojm energie. Koncentrace glukózy v krvi je udržována v úzkých mezích. Vychýlením hodnoty glukózy z těchto mezí lze diagnostikovat patologické stavy, např. diabetes.

Celková bílkovina

Bílkoviny (proteiny) jsou tvořeny hlavně játrech. Zajištují transport mnoha látek, obranyschopnost organizmu, srážení krve. Pro tvorbu kostí, chrupavek, svalů, kůže atd. je potřeba dostatečný přísun bílkovin v potravě.

Chloridy

Chloridy jsou hlavním mimobuněčným anionem a slouží k regulaci rozdělení tekutin. Možnými příčinami poklesu hladiny chloridů jsou nedostatečný příjem potravou, dlouhodobé zvracení. Zvýšené hodnoty jsou při dehydrataci, selhání ledvin.

Vápník celkový

Nejhojnější minerál v těle, z 99% obsažený v kostech. Je důležitým prvkem při stavbě kostí a krevním srážení. Hraje důležitou roli při nervo-svalové vodivosti a při dráždivosti kosterního svalstva a srdečního svalu.

Draslík

Draslík je hlavním buněčným kationem a je nezbytný pro nervovou a svalovou aktivitu buněk. Snížené hladiny draslíku bývají při déletrvajícím zvracení, průjmu. Zvýšení hladiny draslíku způsobuje např. dehydratace, šok nebo těžké záněty.

Sodík

Sodík je hlavním mimobuněčným kationem, který slouží k regulaci rozdělení tělních tekutin. Snížené hladiny bývají u déletrvajícího zvracení nebo průjmu. Zvýšené hladiny sodíku jsou často při velkých ztrátách tekutin, vysokém příjmu soli.

Hořčík

Hořčík je důležitým prvkem obsaženým převážně v buňkách. Ovlivňuje řadu metabolických pochodů, např. je aktivátorem enzymů, podílí se na neurosvalovém vzruchu a svalových kontrakcích.

Cholesterol celkový

Částice tuku, která je tvořena převážně (cca 75%) v játrech a stěně tenkého střeva. Čtvrtina pochází ze stravy. Slouží ke stanovení a hodnocení rizika aterosklerózy a metabolických poruch lipidů a lipoproteinů.

HDL cholesterol

Lipoproteiny HDL zajišťují zpětný transport cholesterolu z buněk do jater. Zvýšená koncentrace HDL má ochranné účinky před výskytem srdečních chorob, zatímco snížená koncentrace HDL riziko srdečních chorob zvyšuje.

LDL cholesterol

LDL hraje klíčovou roli při vzniku aterosklerózy, kdy lze z jeho koncentrace nejúčinněji předpovědět riziko koronární aterosklerózy. LDL z krve odstraňují zejména játra. Léčba hyperlipoproteinemií je zaměřená přávě na snížení LDL.

Močovina (urea)

Urea neboli močovina je hlavní koncový produkt metabolismu bílkovin. Vzniká v játrech a je vylučována především ledvinami. Hladina urey v krvi je závislá na příjmu bílkovin v potravě. Její stanovení slouží  k posouzení funkce ledvin. 

Kreatinin

Hlavním zdrojem kreatitinu je svalová tkáň, jeho koncentrace je závislá na množství svalů. Za normálních okolností je filtrován a vylučován ledvinami, proto je nejběžněji používáným testem ke zjištění funkce ledvin.

Moč chemicky + sediment

Při klinickém podezření na onemocnění ledvin a vývodných cest močových; při kontrolním vyšetření pacientů s nefrologickým nebo urologickým onemocněním se provádí vyšetření moče chemicky a močového sedimentu.

ALT

ALT – alaninaminotransferáza je přítomna v různých tkáních, především však v játrech. Zvýšené hladiny v séru se objevují při onemocnění jater (virová hepatitida, cirhóza, karcinom jater). 

AST

AST - aspartátaminotransferáza je enzym rozšířený v mnoha tkáních (především v játrech, srdci, svalech a v ledvinách). Zvýšené hladiny v séru jsou důsledkem postižení těchto tkání při onemocnění (např. cirhóza jater, virová hepatitida, infarkt myokardu, karcinom jater).

GGT

GGT Gama-glutamyltransferáza je enzym, který se vyskytuje v játrech, ledvinách, slinivce, tenkém střevě a prostatě. Využívá se pro posouzení onemocnění jater a žlučových cest, nebo jako screeningový test pro skrytý alkoholismus. 

 

 

Rádi byste se nás na něco zeptali?

Neváhejte a kontaktujte nás 

Tel.: 800-700-701

E-mail: eshop@agellab.cz

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Podobné produkty

Prevence komplex muz kolaz
od 2 590 Kč

Náš nejrozsáhlejší preventivní balíček obsahuje široké spektrum vyšetření, která vám poskytnou informaci o Vašem zdravotním stavu z pohledu naměřených laboratorních výsledků – o...

HVEZDICKA7033
Prevence komplex zena kolaz
od 2 390 Kč

Náš nejrozsáhlejší preventivní balíček PRO ŽENY obsahuje široké spektrum vyšetření, která vám poskytnou informaci o Vašem zdravotním stavu z pohledu naměřených laboratorních...

HVEZDICKA7034
Zdrava jatra kolaz
149 Kč
187 Kč (–20 %)

Biochemické vyšetření jater může odhalit různé onemocnění jater, například zánětlivá onemocnění (virové hepatitidy), steatózu ukládáním abnormálního množství tuků, cirhózu...

HVEZDICKA7036
Zdravi muze 30plus kolaz
690 Kč

Speciálně sestavený preventivní balíček testů je určen mužům nad 30 let věku, u kterých prozkoumá zdravotní stav. 

HVEZDICKA7016