Laktózová intolernace

Laktózová intolerance je částečná nebo úplná neschopnost trávicího traktu zpracovávat laktózu. Geneticky podmíněné příčiny intolerance laktózy odhalí toto genetické vyšetření, které dále určí zda se jedná primárně o genetickou poruchu či nesnášenlivost.

1 990 Kč
Laktózová intolernace
genetika laktozova intolerance
Pouze PRAHA / NOVÝ JIČÍN

genetické vyšetření

TYP VZORKU: KREV

 

Popis vyšetření:

Laktózová intolerance je částečná nebo úplná neschopnost trávicího traktu zpracovávat laktózu – cukr přítomný v mléku všech savců. Projevuje se zažívacími obtížemi - bolestí břicha, nadýmáním, křečemi a průjmy. Jedná se o enzymatickou poruchu - nepřítomnost laktázy v organizmu, která může mít různé příčiny. Genetické vyšetření odhaluje nejčastější geneticky podmíněné příčiny intolerance laktózy. V současnosti se předpokládá, že onemocněním trpí každý šestý jedinec. 

Nabízíme Vám genetické vyšetření variant v genu MCM6, které umožní rozlišit, zda se jedná o primárně genetickou poruchu nebo o nesnášenlivost způsobenou jinými vlivy např: poškození sliznic střeva při infekčních průjmových onemocněních, užíváním některých léků nebo některými chronickými onemocněními střeva, jako je Crohnova choroba nebo celiakie.

 

Pro koho je vyšetření určeno:

  • Pokud chcete mít jistotu, že vám nebo vašim blízkým nehrozí primární nesnášenlivost mléka a mléčných výrobků.
  • Pokud trpíte nejasnými zažívacími obtížemi.
  • Pokud máte v rodině výskyt laktózové intolerance.
  • Konzultace před vyšetřením je vhodná s vaším ošetřujícím lékařem.

 

Jak vyšetření probíhá:

K vyšetření potřebujeme malý vzorek vaší krve a váš informovaný souhlas. Odběr se provádí z loketní žíly do odběrové zkumavky s protisrážlivým činidlem (K3EDTA). Před odběrem nekonzumujte alkohol a tučná jídla.

 

Interpretace vyšetření:

Genetické vyšetření může pomoci s diagnózou laktózové intolerance a jejího typu.

 

Související produkty:

Pro diagnostiku laktózové intolerance je dále možné využít nabízená vyšetření Senzitivita na potraviny a mléko 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení