Test otcovství

Pomocí tohoto testu lze stoprocentně prokázat či vyvrátit otcovství u nově narozeného i staršího dítěte, případně zjistit i jiný příbuzenský biologický vztah dvou osob.

4 900 Kč –8 % 4 490 Kč
Test otcovství
genetika paternitni test
Pouze PRAHA / NOVÝ JIČÍN
4 900 Kč –8 %

určení otcovství a příbuzenských vztahů

TYP VZORKU: KREV

 

Popis vyšetření:

Určování otcovství je založeno na vyšetření dostatečného počtu tzv. STR oblastí (tandemově se opakujících krátkých repetic).  Tyto STR oblasti nejsou asociovány s žádnými chorobami ani vlohami a tudíž nevypovídají nic o zdravotním stavu nebo vlastnostech vyšetřovaného jedince. Jsou vysoce variabilní a slouží proto výhradně k identifikaci původce DNA (například v kriminalistice) nebo při stanovování  biologických příbuzenských vazeb, což je náš případ využití při určování otcovství (mateřství). Testujeme zpravidla 15 STR polymorfismů, vzájemně nezávislých a oblast pro amelogenin, která se využívá pro stanovení pohlaví. K vyšetření využíváme komerčně vyráběné kity renomovaných firem.

 

Pro koho je vyšetření určeno:

Potřebujete-li si potvrdit nebo vyvrátit otcovství u nově narozeného i staršího dítěte, případně zjistit i jiný příbuzenský biologický vztah, je toto vyšetření určeno právě pro Vás.

 

Konzultace před vyšetřením:

Každý případ je jedinečný a proto neváhejte a kontaktujte nás s možností jej konzultovat. V souladu s platnými zásadami viz GDPR, může být vyšetření legálně provedeno pouze s informovaným souhlasem vyšetřované osoby nebo jejího zákonného zástupce. 

 

Jak vyšetření probíhá:

  • Konzultace s genetikem, který vám nastíní možnosti, průběh vyšetření, formu výstupu, odpoví na vaše otázky a případně s vámi dohodne termín odběru.
  • K vyšetření, resp. k odběrům, které mu předcházejí, se vzhledem k potřebě podepsat informovaný souhlas musíte dostavit osobně. Odběr spočívá v bezbolestném stěru z povrchu sliznice v ústní dutině (tzv. bukální stěr) a včetně všech formalit nezabere více než 10-15 minut.
  • Při osobní návštěvě lze současně uhradit cenu testu na pokladně v hotovosti nebo si nechat vystavit fakturu pro bezhotovostní platbu.
  • V laboratoři je z odebraného materiálu izolována DNA a jsou vyšetřeny vybrané STR polymorfismy, zpravidla do pěti pracovních dnů po uhrazení ceny testu.
  • Po ukončení laboratorního testování Vám bude sdělen výsledek. Písemně, formou laboratorní zprávy, kterou si lze vyzvednout osobně (případně i s komentářem genetika) nebo si lze zprávu nechat zaslat poštou nebo mailem.

 

Interpretace vyšetření:

Vyloučení otcovství je uvedeno se stoprocentní jistotou. Potvrzení otcovství nemůže být nikdy stoprocentní. V drtivé většině případů se však dosahuje hodnot převyšujících 99,999%, čemuž dle Hummelovy stupnice používané i soudy odpovídá slovnímu ekvivalentu „otcovství prakticky prokázáno“.

 

Doplňující informace:

Výsledková zpráva slouží pouze pro vaši potřebu, nemá všechny potřebné právní náležitosti, a proto jí nelze použít jako důkaz při jednání s úřady nebo před soudem. V případě takové potřeby vám můžeme nabídnout i vypracování znaleckého posudku kvalifikovaným soudním znalcem.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení