Test srážlivosti krve (INR)

Vyšetření srážlivosti krve vyjadřované zkratkou INR (angl. zkr. International Normalized Ratio) se provádí u pacientů, kteří užívají lék na zpomalení srážení krve, nejčastěji se jedná o lék Warfarin.

129 Kč
Test srážlivosti krve (INR)

Warfarin blokuje účinek vitaminu K, který je nutný k tvorbě některých koagulační faktorů (FII, FVII, FIX a FX) v játrech. Jeho účinek může být ovlivněn stravou, některými léky i zdravotním stavem. Hodnotu INR vám nastavuje při pravidelných kontrolách ošetřující lékař. Správnost dávkování je vhodné pravidelně kontrolovat. Test nám říká, jestli jsme to s ředěním krve nepřehnali, nebo naopak nejsme příliš mírní. Pokud léky na zpomalení srážení krve neužíváme ve správném dávkování, mohou se objevit buď trombotické komplikace u poddávkování nebo naopak krvácivé komplikace při předávkování, například krvácení z nosu nebo dásní, snadnější tvorba modřin či silnější menstruace. Náš test pomáhá těmto komplikacím předejít.

 

 

Popis vyšetření

Test srážlivosti krve neboli tzv. Quickův test, PT (prothrombin time, protrombinový čas) měří rychlost srážení krve. Výsledky testu se uvádí indexem INR (international normalized ratio, mezinárodní normalizovaný poměr), tedy poměrem naměřeného času pacienta a normální hodnoty času srážení.

 

 

 

 

 

Pro koho je vyšetření určeno

Pro pacienty užívající antikoagulační léčbu, nejčastěji lékem Warfarin.

 

 

 

 

 

 

 

 

S kým mohu výsledek konzultovat

Výsledek konzultujte s vaším ošetřujícím lékařem.

 

 

 

 

 

 

 

Jak obdržím výsledek testu

Na Váš e-mail uvedený při objednávce, obdržíte zaheslovaný soubor. Případně, pokud byste si přáli výsledek zaslat na jinou adresu, zmiňte tuto skutečnost před odběrem dané sestřičce.

Heslo k odemčení souboru obdržíte na Váš mobilní telefon.

 

 

 

 

Průběh vyšetření a typ vzorku

krev

K vyšetření potřebujeme malý vzorek vaší krve. Odběr se provádí většinou z loketní žíly. Před odběrem nekonzumujte alkohol a tučná jídla. Ráno před odběrem nekuřte, vypijte dostatečné množství vody (1/4 litru vody nebo neslazeného čaje).

 

 

 

 

 

Interpretace vyšetření

Terapeutické rozmezí INR je ve většině indikací 2,0-3,0, u některých pacientů je toto rozmezí posunuto na hodnoty INR až do 3,5. Výsledek vyšetření je vhodné konzultovat s ošetřujícím lékařem.

 

 

 

 

 

 

 

Rádi byste se nás na něco zeptali?

Neváhejte a kontaktujte nás 

Tel.: 800-700-701

E-mail: eshop@agellab.cz

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: