Trombofilní mutace: Predispozice ke vzniku krevních sraženin

Užíváte nebo plánujete užívat hormonální antikoncepci, chcete vědět, že pro Vás nepředstavuje riziko? Test odhalí, zda máte dědičnou predispozici ke vzniku krevních sraženin a trombóze. Odběr krve na toto vyšetření lze podstoupit na běžném odběrovém místě.

790 Kč
Trombofilní mutace: Predispozice ke vzniku krevních sraženin

sklon ke zvýšenému srážení krve (trombofilie)

TYP VZORKU: KREV

 

Popis vyšetření:

Trombofilie je stav organismu, který je ovlivňován jak genetickými faktory, tak i dalšími vlivy např. užíváním hormonální antikoncepce, hormonální léčbou neplodnosti, znehybněním končetiny po úrazu, operacemi či těhotenstvím. Přítomnost tzv. Leidenské mutace v genu pro faktor V nebo mutace G20210A v genu pro faktor II způsobuje zvýšenou náchylnost ke vzniku krevních sraženin (trombů) projevujících se jako žilní trombóza, ev. následnou komplikací známou jako plicní embolie.  Prokázaná je též spojitost s vyšším výskytem infarktu myokardu a mozkové příhody v mladším věku. Znalost vrozené dispozice k trombofilii pomůže u predisponovaných osob zajistit prevenci těchto závažných stavů.

Analyzované geny:         geny FV a FII

 

Pro koho je vyšetření určeno:

  • Pokud chcete zjistit, zda pro Vás nasazení orální antikoncepce nepředstavuje riziko.
  • Pokud máte v rodině výskyt trombóz, cévních mozkových příhod či kardiovaskulárních onemocnění.
  • Pokud chcete mít jistotu, že vám nebo vašim blízkým nehrozí zvýšené riziko rozvoje tromboembolické nemoci.

 

Jak vyšetření probíhá:

K vyšetření potřebujeme malý vzorek vaší krve a váš informovaný souhlas. Odběr se provádí z loketní žíly do odběrové zkumavky s protisrážlivým činidlem (K3EDTA). Před odběrem nekonzumujte alkohol a tučná jídla.

 

Interpretace vyšetření:

Výsledek vyšetření vám ukáže, zda je pro Vás rizikové užívání orální antikoncepce, hormonální substituce v menopauze nebo existuje-li u Vás riziko rozvoje tromboembolické nemoci. 

 

Konzultace před vyšetřením:

Konzultace před vyšetřením je vhodná s vaším ošetřujícím lékařem.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení