Balíček ZDRAVÍ ŽENY 30+

Tento speciálně sestavený balíček testů je určen ženám nad 30 let věku, u kterých detailně prozkoumá zdravotní stav.

590 Kč
Balíček ZDRAVÍ ŽENY 30+
Zdravi zeny 30plus kolaz
Tip

Prevence je v životě důležitá, a tak by se neměla podceňovat. Můžeme tím předejít vážnějším onemocněním. Jako jsou např. cukrovka, infarkt myokardu, mozková mrtvice, onemocnění ledvin, jater a tlustého střeva. Pokud je Vám nad 30 let, je čas kondici svého organismu sledovat. 

 

Pro koho je vyšetření určeno

Vyšetření je určeno k základnímu preventivnímu screeningu laboratorních biomarkerů v organismu u dospělých žen nad 30 let věku.

Náš balíček vyšetření zkontroluje všechny důležité parametry fungování Vašeho organismu. Je speciálně vyladěný pro ženský organismus. 

 

 

 

 

 

S kým mohu výsledek konzultovat

Doporučujeme výsledky, případně i samotné vyšetření, konzultovat se svým ošetřujícím lékařem.  

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak obdržím výsledek testu

Na Váš e-mail uvedený při objednávce, obdržíte zaheslovaný soubor. Případně pokud byste si přáli výsledek zaslat na jinou adresu zmiňte tuto skutečnost před odběrem dané sestřičce.

Heslo k odemčení souboru obdržíte na Váš mobilní telefon.

 

 

 

 

 

Průběh vyšetření a typy vzorku

ranní moč, krev

K vyšetření potřebujeme malý vzorek vaší ranní krve. Odběr se provádí z loketní žíly. Před odběrem nekonzumujte alkohol a tučná jídla. Ráno před odběrem nekuřte, vypijte dostatečné množství vody (1/4 litru vody nebo neslazeného čaje).

Dále pro vyšetření potřebujeme vzorek vaší ranní moči. Odběrovou zkumavku lze vyzvednout na odběrovém místě předem.

 

 

 

 

Seznam vyšetření v balíčku

Krevní obraz s diferenciálním rozpočtem leukocytů

Vyšetření probíhá podobně jako klasické vyšetření krevního obrazu, navíc je zde ale proveden diferenciální rozpočet bílých krvinek. Diferenciální rozpočet poskytuje informace o množství a typu bílých krvinek v krvi.

Glukóza

Nejdůležitější sacharid periferní krve. Její přeměna je hlavním zdrojm energie. Koncentrace glukózy v krvi je udržována v úzkých mezích. Vychýlením hodnoty glukózy z těchto mezí lze diagnostikovat patologické stavy, např. diabetes.

Amyláza

Amylázy jsou soubor enzymů, které štěpí polysacharidy (škroby) na jednodušší cukry. Jejích stanovení se často indikuje při bolestech břicha. Umožňuje zjistit  mimo jiné, zánětlivá onemocnění pankreatu, blokaci pankreatického vývodu, poranění slinivky, ale i poruchu slinných žláz a jiné patologické stavy.

Cholesterol celkový

Částice tuku, která je tvořena převážně (cca 75%) v játrech a stěně tenkého střeva. Čtvrtina pochází ze stravy. Slouží ke stanovení a hodnocení rizika aterosklerózy a metabolických poruch lipidů a lipoproteinů. 

HDL cholesterol

Lipoproteiny HDL zajišťují zpětný transport cholesterolu z buněk do jater. Zvýšená koncentrace HDL má ochranné účinky před výskytem srdečních chorob, zatímco snížená koncentrace HDL riziko srdečních chorob zvyšuje.

LDL cholesterol

LDL hraje klíčovou roli při vzniku aterosklerózy, kdy lze z jeho koncentrace nejúčinněji předpovědět riziko koronární aterosklerózy. LDL z krve odstraňují zejména játra. Léčba hyperlipoproteinemií je zaměřená právě na snížení LDL.

Kreatinin

Hlavním zdrojem kreatitinu je svalová tkáň, jeho koncentrace je závislá na množství svalů. Za normálních okolností je filtrován a vylučován ledvinami, proto je nejběžněji používáným testem ke zjištění funkce ledvin. 

Močovina (urea)

Urea neboli močovina je hlavní koncový produkt metabolismu bílkovin. Vzniká v játrech a je vylučována především ledvinami. Hladina urey v krvi je závislá na příjmu bílkovin v potravě. Její stanovení slouží  k posouzení funkce ledvin. 

Moč chemicky + sediment

Při klinickém podezření na onemocnění ledvin a vývodných cest močových; při kontrolním vyšetření pacientů s nefrologickým nebo urologickým onemocněním se provádí vyšetření moče chemicky a močového sedimentu.

ALT

ALT – alaninaminotransferáza je přítomna v různých tkáních, především však v játrech. Zvýšené hladiny v séru se objevují při onemocnění jater (virová hepatitida, cirhóza, karcinom jater). 

AST

AST - aspartátaminotransferáza je enzym rozšířený v mnoha tkáních (především v játrech, srdci, svalech a v ledvinách). Zvýšené hladiny v séru jsou důsledkem postižení těchto tkání při onemocnění (např. cirhóza jater, virová hepatitida, infarkt myokardu, karcinom jater).

GGT

GGT Gama-glutamyltransferáza je enzym, který se vyskytuje v játrech, ledvinách, slinivce, tenkém střevě a prostatě. Využívá se pro posouzení onemocnění jater a žlučových cest, nebo jako screeningový test pro skrytý alkoholismus. 

Vápník celkový

Nejhojnější minerál v těle, z 99% obsažený v kostech. Je důležitým prvkem při stavbě kostí a krevním srážení. Hraje důležitou roli při nervo-svalové vodivosti a při dráždivosti kosterního svalstva a srdečního svalu.

Hořčík

Hořčík je důležitým prvkem obsaženým převážně v buňkách. Ovlivňuje řadu metabolických pochodů, např. je aktivátorem enzymů, podílí se na neurosvalovém vzruchu a svalových kontrakcích.

TSH

Hormon stimulující štítnou žlázu. Vzniká v hypofýze, jeho uvolňování je vázáno na cirkadianní rytmy. TSH má stimulační účinky na všechny stupně tvorby a vylučování hormonů štítné žlázy. Je to základní parametr k diagnostice poruchy štítné žlázy.

 

 

Rádi byste se nás na něco zeptali?

Neváhejte a kontaktujte nás 

Tel.: 800-700-701

E-mail: eshop@agellab.cz

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Podobné produkty

Zdrava jatra kolaz
149 Kč
187 Kč (–20 %)

Biochemické vyšetření jater může odhalit různé onemocnění jater, například zánětlivá onemocnění (virové hepatitidy), steatózu ukládáním abnormálního množství tuků, cirhózu...

HVEZDICKA7036
Zdrava jatra darkovy poukaz
Dárkový poukaz
149 Kč
187 Kč (–20 %)

Dárkový poukaz na preventivní vyšetření jater Biochemické vyšetření jater může odhalit různé onemocnění jater, například zánětlivá onemocnění (virové hepatitidy), steatózu...

VOUCHER7036
Prevence komplex muz kolaz
od 2 590 Kč

Náš nejrozsáhlejší preventivní balíček obsahuje široké spektrum vyšetření, která vám poskytnou informaci o Vašem zdravotním stavu z pohledu naměřených laboratorních výsledků – o...

HVEZDICKA7033
Prevence komplex zena kolaz
od 2 390 Kč

Náš nejrozsáhlejší preventivní balíček PRO ŽENY obsahuje široké spektrum vyšetření, která vám poskytnou informaci o Vašem zdravotním stavu z pohledu naměřených laboratorních...

HVEZDICKA7034
Zdravi muze 30plus kolaz
690 Kč

Speciálně sestavený preventivní balíček testů je určen mužům nad 30 let věku, u kterých prozkoumá zdravotní stav. 

HVEZDICKA7016
Test krevni skupiny kolaz
199 Kč

Pomocí tohoto testu si můžete nechat zjistit krevní skupinu včetně Rh faktoru. Test probíhá z malého vzorku krve.

HVEZDICKA7014