Balíček Alergie

Tento komplexní test ALEX (Allergy Explorer) na alergie vám prozradí, zda trpíte alergiemi, na co jste alergičtí, a do jaké míry. V rámci balíčku testujeme 160 alergenových zdrojů.

5 690 Kč
Balíček Alergie

specifické IgE ALEX

TYP VZORKU: KREV

 

Popis vyšetření:

Rychlá multiplexová diagnostika alergií, atopie a rozlišení primární senzibilizace od zkřížených reakcí. Multiplexové stanovení specifického IgE ALEX (Allergy Explorer) umožňuje stanovit současně v rámci jednoho vyšetření specifické IgE protilátky proti cca 280 rekombinantním a nativním molekulovým komponentám alergenů (M) nebo jejich extraktu (E). V testovacím systému Alex je zahrnuto více 160 alergenových zdrojů.

 

Pro koho je vyšetření určeno:

Pro všechny s podezřením na alergii, mezi jejíž projevy patří kýchání, rýma, kašel, dušnost, ztížený dech, svědění v oblasti očí, uší či krku, ekzémy, otoky kůže, zvracení nebo častý průjem. Alergeny se rozdělují podle původu na potravinové (např. vejce, maso, mléko, pšeničná mouka, ořechy, sója, ryby, ovoce, zelenina atd.), inhalační (např. pyl, plísně, prach, roztoči, zvířecí alergeny), kontaktní (např. latex), hmyzí jedy (např. včely, vosy i jiné druhy hmyzu).

 

Konzultace před vyšetřením:

Konzultace před vyšetřením je vhodná s vaším ošetřujícím lékařem.

 

Jak vyšetření probíhá:

K vyšetření potřebujeme malý vzorek vaší krve. Odběr se provádí z loketní žíly. Před odběrem nekonzumujte alkohol a tučná jídla. Vyšetření se provádí imunoanalýzou na microarray biočipu. Testovací kazetky jsou zpracovány za použití zařízení ImageXplorer a pomocí příslušného softwaru (Raptor MADx) je provedeno jejich vyhodnocení a vytvoření výsledkové zprávy. Vedle nabídky širokého spektra vyšetřovaných alergenů a rychlé doby odezvy patří mezi výhody tohoto testu zejména to, že součástí standardního postupu je inhibice (blokace) IgE protilátek proti zkříženě reagujícím karbohydrátovým determinantám CCD.

 

Interpretace vyšetření:

Hodnoty stanovení specifických IgE protilátek proti jednotlivým komponentám a extraktům jsou vyjádřeny v jednotkách kUA/l a jsou klasifikovány 4 semikvantitativní třídy. Výsledky rovné nebo větší než 0,30 kUA/l jsou považovány za pozitivní. Podle výše hladiny IgE protilátek se hodnotí výsledek jako negativní, nízká, středně vysoká, vysoká a velmi vysoká hladina protilátek.

 

Doplňující informace:

Výsledek vyšetření je dostupný do 7 pracovních dnů.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení